cheap

Sort By : featured | recent | views | rating | oldest | comments | alphabetically
imgtutorial

Childrens Pinata Out Of A Cereal Box! (can't get closer to free than that)

Pinatas are expensive! Our stores charge $10-$20 a piece. (and that's without even filling them) I will tell you how to make an adorable pinata in just a few short steps. The last one I made had guests asking where I bought it!
Views 3671 | Rating 24 | Comments 6| Date Apr 26, 2008
imgtutorial

How to Decorate on a Budget of $20 or Less Per Room

Post- Thrift Store style doesn't have to be shabby if you follow these great tips and tricks for making any room in your apartment or house look nice!
Views 719 | Rating 0 | Comments 0| Date Apr 24, 2008
imgtutorial

Three Dinners for a Family of Four Under $20

Three dinners for $20? Sounds impossible? I’ve done it and I’ll show you three easy recipes for under $20
Views 1302 | Rating 2 | Comments 1| Date Apr 24, 2008
imgtutorial

How to Get Rid of Dandruff for $1 in a Month

Principally said, dandruff is caused by two main reasons: skin irritation, often times provoked, for example, by the new shampoo you began to wash your hair with recently or by a fungal skin infection. Here are two inexpensive methods to get rid of it.
Views 793 | Rating 1 | Comments 0| Date Feb 14, 2008